Nejprodávanější produkty

Typy Náušnic

 

Puzeta

Puzeta je velmi oblíbený typ zapínání, který se hodí pro náušnice drobné i visací. Skládá se z tyčinky a puzety, která náušnici zajišťuje v uchu. Tento typ zapínání je jednoduchý na obsluhu a dobře drží.

 

Dámský patent

Dámský patent je klasické zapínání, které nabízí velké pohodlí a bezpečnost při denním nošení. Hodí se pro různé typy náušnic a je velmi elegantní. Skvěle se hodí například k perlovým nebo visacím náušnicím.

 

 

Francouzské zapínání / Ruský patent

U tohoto typu zapínání se setkáváme s různým pojmenováním, které je dané především geograficky. V České republice se často setkáváme s oběma názvy. Je to velmi oblíbený typ zapínání, který výrobcům šperků umožňuje využít komplikovanost designu při zachování lehkosti náušnic. Tyčinku, které prochází dírkou v uchu je potřeba při rozepínání lehce nadzvednout.

 

Dětská brizura

Jedná se o nejoblíbenější zapínání dětských náušnic, protože je téměř nemožné aby se náhodou otevřelo. Tyto náušnice jsou velmi pohodlné a hodí se i pro nejmenší děti.

 

 

Kroužky a kruhy

Tento typ náušnic je nejoblíbenější pro každodenní nošení. Snadno se s nimi manipuluje a jsou nezbytným modním doplňkem každé ženy. Existují tři základní typy kruhů. Velmi praktické jsou kroužky s kloubovým zapínáním. Při jejich správném zapnutí byste měli slyšet kovové cvaknutí.

 

Další dva typy se používají především pro velké kruhy a atypické tvary. První typ je tyčinka zasouvající se do trubičky v protilehlé části náušnice.

 Druhý typ je tyčinka zacvakávající se do protilehlé vidlice.

 

Šroubek

Zapínání na šroubek není tak časté, jako předešlá zapínání. Je velmi bezpečné, co se možné ztráty náušnice týče, ale dost obtížně se zapíná. Závity na tyčce mohou citlivějším osobám způsobit podráždění ušní dírky. Tento typ se hodí pro drobnější náušnice přiléhající přímo na ucho.

Africký háček

Africký háček se používá výhradně pro visací náušnice a vyskytuje se spíše u bižuterie a stříbra. Velmi snadno se nasazuje.