Nejprodávanější produkty

Péče o šperky

Pokud uvažujete o nákupu šperku v našem obchodě, věříme, že s ním budete spokojen a že se stane důkazem Vašeho dobrého vkusu a elegance. Při jeho užívání doporučujeme tyto zásady:

 

  1. Používat šperky k účelům, ke kterým jsou určeny, tzn. k účelům ozdobným, okrasným a společenským. V žádném případě je nenosit při těžké manuální práci, práci na zahrádce, vaření, praní atd. Většinu šperků je vhodné odkládat před spaním.
  2. Chránit šperky před chemickými vlivy např. při barvení vlasů, trvalé ondulaci, práci v laboratoři, lázeňských procedurách, před kosmetickými přípravky nebo parfémy atd. (obzvláště citlivé jsou perly).
  3. Chránit šperky před nárazy a mechanickým poškozením.
  4. Občas šperky vyčistit přípravky k tomu určenými (utěrky, lázně) nebo je nechat vyčistit v zlatnické provozovně, zejména pokud se jedná o šperky s pravými kameny.
  5. Veškeré opravy poškozených šperků svěřte odborné klenotnické provozovně.

 

Při dodržováni těchto zásad Vám budou šperky přinášet radost a potěšení. Pokud budete mít jakýkoliv dotaz ohledně péče o šperky, neváhejte se na nás obrátit: na E-mail sperky-sypo@seznam.cz nebo na telefon +420 251 565 272.

 

 

Doplňující informace

 

U stříbra, které nebylo pokoveno rhodiem, dochází k oxidaci. Oxidace, která se projevuje černáním stříbra, není výrobní vadou. Jedná se o přirozenou chemickou reakci způsobenou výskytem různých chemických látek v ovzduší. Zvýšení této oxidace podporují zejména sloučeniny s obsahem síry v ovzduší, prací prostředky, kosmetické přípravky atd. K uvedení do původního stavu stačí vyčištění stříbra přípravky k tomu určenými. Většina našich stříbrných šperků je ovšem rhodiována, takže se u nich oxidace téměř neprojevuje.

Záruční doba na výrobní vady šperku je 24 měsíců. Záruka se nevztahuje na opotřebení výrobků způsobené jejich častým užíváním a samozřejmě na jakékoli mechanické poškození. V případě výrobní vady, kterou lze odstranit, bude vada bezplatně, včas a řádně odstraněna. Jde-li o výrobní vadu, kterou nelze odstranit a která bráni tomu, aby výrobek byl řádně užíván, máte nárok na jeho výměnu nebo vrácení peněz.